Skip to main content

Ród Smoka - kiedy 2. sezon: wszystkie informacje

Co wiemy o kontynuacji.

Spin-off „Gry o Tron” okazał się sporym sukcesem zarówno pod względem oglądalności, jak i ocen krytyków i widowni. Nie dziwi więc, że prace nad kontynuacją już trwają. W tym miejscu zbieramy wszystkie informacje o drugim sezonie serialu, udzielone przez twórców oraz przesłanki płynące z literackiego pierwowzoru.

UWAGA SPOILERY: Na tej stronie zdradzamy informacje na temat 1. sezonu Rodu Smoka. Jeśli nie chcesz poznać szczegółów, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Jeśli znalazłeś się tu przez przypadek, przejdź na stronę główną serwisu i znajdź coś fajnego dla siebie do czytania.


Na tej stronie - skocz do sekcji:


Kiedy premiera 2. sezonu

Kolejny sezon Rodu Smoka nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, lecz Casey Bloys, prezes i dyrektor generalny koncernu HBO zapowiedział, że na pewno nie będzie ona miała miejsca w 2023 roku. W wywiadzie dla serwisu Vulture wspomniał, że kontynuacja pojawi się „gdzieś w 2024 roku”, lecz ze względu na wczesny etap prac nie jest w stanie udzielić dokładniejszych informacji ani zadeklarować żadnej konkretnej daty.

Możliwe, że w 2. sezonie zobaczymy więcej scen batalistycznych, również z udziałem smoków

Współtwórca serialu, Ryan Condal, wyjawił w wywiadzie z Variety, że zdjęcia powinny ruszyć w pierwszych miesiącach 2023 roku. Termin ten potwierdza hiszpańska prasa, informując o powrocie ekipy zdjęciowej do Cáceres - miasta „odgrywającego” Królewską Przystań. Prace na planie 1. sezonu trwały około 10 miesięcy, a biorąc pod uwagę montaż i postprodukcję można zakładać, że realnym terminem premiery będzie wiosna lub lato roku 2024.


Czego możemy spodziewać się w 2. sezonie

Ten istotny dla królestwa konflikt obfituje w wiele ciekawych wydarzeń, można więc się spodziewać, że drugi sezon opowie bardziej skondensowaną historię, bez licznych przeskoków czasowych. Może też wzrosnąć liczba scen bitew. Dodatkowo w trakcie wojny rozpoczęła się jedna z długich i wyniszczających zim, co również może znaleźć swoje miejsce w serialu.

Niestety, nie powróci trójka lubianych aktorów z pierwszego sezonu – Paddy Considine wcielający się w króla Viserysa oraz Milly Alcock i Emily Carey w rolach młodej Rhaenyry i Alicent. Poza tym nie ma wieści o zmianach w obsadzie, również tych związanych z przeskokami czasowymi.

Możliwe, że większą rolę odegrają wprowadzeni pod koniec serialu bliźniacy Arryk i Erryk Cargyllowie, a także pierwszy syn Rhaenyry i Daemona – Aegon. Sam George R.R. Martin wyjawił, że pojawić się może również kolejny, ostatni syn Viserysa i Alicent – Daeron.

Więcej o serialu Ród Smoka:

Zobacz także