Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser „Szybkich i wściekłych 10” chce nakręcić film o Fortnite

„Byłoby to pełne akcji widowisko”.

Louis Leterrier, reżyser „Szybkich i wściekłych 10” przyznał, że jest chętny nakręcić filmową ekranizację popularnej gry Fortnite. Uważa bowiem, że projekt znalazłby szerokie grono odbiorców.

- Gra jest niesamowita - powiedział Leterrier w trakcie branżowego wydarzenia San Diego Comic-Con, relacjonowanego przez The Hollywood Reporter. - Spójrzmy chociażby na postacie. Tam jest tyle historii do opowiedzenia. Byłoby to zabawne widowisko, pełne akcji i wszystkiego.

Pamiętajmy, że pierwsze wzmianki o adaptacji Fortnite’a na film aktorski pojawiły się na początku tego roku. Wtedy to Donald Mustard, dyrektor operacyjny Epic Games - wydawcy i producenta gry, powiedział, że jest otwarty na taki projekt. Problem w tym, że nie ma aktualnie na niego czasu.

Zauważmy, że mówimy tu o produkcji, która w ciągu zaledwie dwóch lat od premiery wygenerowała przychód na poziomie ponad 9 miliardów dolarów. W tym roku natomiast dołączyła do zestawienia gier w pierwszej edycji Olympic Esports Week 2023.

Dodajmy jeszcze, że film czy nawet serial „Fortnite” mógłby pójść śladami „The Last of Us” i stać się międzynarodowym hitem. HBO nie ukrywa, że produkcja biła rekordy popularności na platformie Max. Wielki sukces osiągnęła także tegoroczna animacja „Super Mario Bros. Film”, która została oficjalnie najlepiej sprzedającą się adaptacją gry wideo.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze