Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal - jak zdobyć miecz, do czego służy

Czerwone ostrze.

Miecz to przydatne narzędzie w Returnal, jednak nie masz go od samego początku gry - zdobywa się go nieco później, w ramach celu: Znajdź sposób, by zniszczyć zapory obcych.

Chcąc wykonać ten cel, musisz znaleźć Wrota (1). Są one oznaczone na mapie ikoną zwykłego przejścia, ale z okręgiem na górze. To zawsze oznaczenie istotnego dla postępów przejścia na mapie.

Wrota te prowadzą do nowego świata, jednak za pierwszym razem nie możesz ich aktywować (musisz pokonać bossa pierwszego biomu). Znajdziesz za nimi natomiast zwłoki mechanicznej istoty (2). Kiedy do nich podejdziesz i wciśniesz trójkąt, bohaterka podniesie miecz.

Ostrze wykorzystujemy do różnych celów. Przede wszystkim, służy do rozbijania małych skał z zasobami (3). Rozbijesz nim także czerwone zapory (4) oraz pomarańczowe, ciemne pnącza (5), które czasem blokują dostęp do znajdziek.

By użyć miecza, po prostu wciśnij kwadrat. Ostrza użyjesz także w walce - jest całkiem skuteczne, choć oczywiście wymaga zbliżenia się do wroga. Czasem jest to wręcz niezbędne.

Otóż, żeby zniszczyć czerwoną tarczę (6) przeciwnika, musisz zniszczyć ją mieczem.

Dopiero po zniszczeniu tarczy możesz zadawać obrażenia inną bronią i umiejętnościami. W trakcie gry znajdziesz też czasem artefakty zwiększające siłę miecza, a różne pasożyty czy uszkodzenia także w różny sposób mogą wpływać na tę broń białą.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze