Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Resident Evil: Death Island” z datą premiery. Film zobaczymy już niedługo

Ulubieni bohaterowie razem na ekranie.

Capcom i Sony Pictures potwierdziły datę premiery nadchodzącego filmu „Resident Evil: Death Island”, bazującego na kultowej serii horrorów. Animowana produkcja dla dorosłych zadebiutuje w dystrybucji home video już 25 lipca.

Jak możemy się dowiedzieć z wpisu na oficjalnym koncie marki Resident Evil na Twitterze, film pojawi się w wydaniu DVD, Blu-Ray oraz Blu-Ray 4k Ultra HD. Według cennika na stronie wytwórni Sony Pictures, wydanie DVD kosztuje 23 dolary (ok. 97 zł), wersja Blu-Ray o dolara więcej, natomiast wersję 4k UHD wyceniono na 35 dolarów, czyli ok. 150 zł.

Nie wiadomo na ten moment o planach oficjalnej dystrybucji w Polsce oraz potencjalnego dodania obrazu do katalogu jednej z usług streamingowych. Mało też prawdopodobne, by któryś dystrybutor zdecydował się na wyświetlanie filmu w polskich kinach. Dlatego dla fanów Resident Evil nad Wisłą na ten moment jedyną opcją pozostaje sprowadzenie filmu zza granicy na własną rękę.

Agent D.S.O. Leon S. Kennedy zostaje wysłany na misję odbicia uprowadzonego doktora Antonio Taylora. Niespodziewanie jego pościg za porywaczami zostaje przerwany przez tajemniczą kobietę. W tym samym czasie agent B.S.A.A. Chris Redfield bada epidemię zombie w San Francisco, której źródło nie jest do końca jasne. Jedyną poszlaką łączącą ofiary jest to, że niedawno odwiedziły wyspę Alcatraz. Podążając tym tropem, Chris i jego zespół udają się na wyspę, gdzie czeka na nich nowe zagrożenie” - czytamy w oficjalnym opisie filmu.

Dla miłośników cyklu film ten jest szczególnie istotny, bo po raz pierwszy w filmowym uniwersum Capcomu możemy zobaczyć kultowych protagonistów serii - Leona Kennedy’ego, Chrisa Redfielda, Claire Redfield i Jill Valentine - razem na ekranie. Film zrealizowano w technologii 3D, a jego akcja rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z gier Resident Evil 6 i Resident Evil 7.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze