Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remaster Sonic Colors i inne - mnóstwo zapowiedzi dla fanów serii

Gry, filmy, seriale.

  • Sega szykuje mnóstwo projektów z serii Sonic
  • Remaster Sonic Colors ukaże się we wrześniu
  • Na całkiem nowy tytuł trzeba poczekać do 2022 roku

Jedna z najbardziej cenionych odsłon serii o przygodach słynnego, niebieskiego jeża - Sonic Colors - doczeka się odświeżonej wersji. Zapowiedź pochodzi ze specjalnego pokazu firmy Sega, gdzie informacji było jednak dużo więcej.

Sonic Colors: Ultimate - tak brzmi pełna nazwa remastera - ukaże się 7 września na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Oryginał - wydany w 2010 roku - szybko zebrał grupę oddanych fanów. Sega zapowiada teraz „piękne widoki, dodatkowe funkcje, nowy tryb i usprawnienia w rozgrywce”. Co więcej, w planach jest także dwuczęściowa animacja „Rise of the Wisps”. Pierwsza część zadebiutuje latem.

Potencjalnie ważniejszą informacją z pokazu będzie fakt, że studio Sonic Team pracuje nad całkiem nową, „pełnoprawną” częścią cyklu. Na ten temat poskąpiono już jednak szczegółów, mówiąc tylko o wstępnym okresie premiery - 2022.

Idąc dalej, ujawniono kolekcję Sonic Origins, grupującą trzy pierwsze odsłony - oraz Sonic CD - w klasycznej formie. Najbardziej istotny jest tutaj fakt, że nie zapomniano o Sonic 3 & Knuckles, dotychczas pomijanym w takich zbiorach.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ Sega wspomniała również o współpracy z platformą Netflix, co zapowiadano już w grudniu. Teraz poznaliśmy jednak tytuł animowanej serii: „Sonic Prime”.

Na koniec transfery istniejących tytułów na nowe platformy: Sonic Mania i Team Sonic Racing są już dostępne na Amazon Luna, a 1 czerwca - razem z Sonic Forces - trafią na PlayStation Now. Sonic Mania zmierza tymczasem na Epic Games Store, gdzie trafi 24 czerwca.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze