Skip to main content

Remake strzelanki XIII dostał remake

Multiplayer i ładniejsza grafika.

Wydany dwa lata temu remake klasycznej strzelanki XIII okazał się tak fatalny, że wydawca obiecał przygotowanie jeszcze jednej wersji. Ten drugi remake jest już dostępny, jako darmowa aktualizacja.

Gracze, którzy mieli styczność z odrestaurowanym tytułem, narzekali przede wszystkim na zmiany w oprawie wizualnej - wielu uważało, że wprowadzone modyfikacje sprawiły, iż pozycja utraciła urok pierwowzoru. Zwracano też uwagę na liczne błędy techniczne.

Teraz ponownie odświeżono więc komiksową grafikę, pozostając bliżej oryginału. Ulepszono też interfejs, sztuczną inteligencję i dźwięki, a do tego optymalizację na PS5 i Xbox Series X/S, z opcją zabawy w 60 klatkach na sekundę. Ważne jest także wprowadzenie trybu multiplayer dla maksymalnie 13 graczy. Wydano też wersję Switch (ale w 30 FPS).

XIII to wydana w 2003 roku strzelanka na podstawie serii komiksów o tej samej nazwie. Gracze wcielają się w tytułową Trzynastkę - cierpiącego na amnezję żołnierza, oskarżanego o zabójstwo prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także