Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Resident Evil 4 będzie tylko inspirowany oryginałem?

Nieoficjalne informacje.

  • Według nieoficjalnych informacji, prace nad odnowionym Resident Evil 4 nadal trwają
  • Projekt przejął główny zespół Capcomu, który częściowo zrestartował grę
  • Gra podobno ma być jedynie inspirowana pierwowzorem

Prace nad remakiem Resident Evil częściowo zrestartowano i projekt będzie tylko inspirowany oryginałem - wynika z niepotwierdzonych doniesień.

Serwis VGC - powołując się na anonimowych informatorów - twierdzi, że pieczę nad grą przejął zespół Capcomu odpowiedzialny za najważniejsze tytuły firmy. Deweloperzy mieli zmienić założenia powstającej produkcji.

Do tej pory projekt przygotowywało studio M-Two, czyli twórcy odświeżonego Resident Evil 3. Rolę ekipy podobno jednak znacznie zmniejszono z powodu różnic kreatywnych - nie zgadzała się bowiem na wprowadzenie istotnych zmian do formuły remake'u czwartej części. Autorzy zwracali uwagę na krytyczny odbiór modyfikacji w odnowionej trzeciej odsłonie.

Oryginalny Resident Evil 4 zrywał z wieloma elementami serii

Inną wizję na produkcję ma ponoć wspomniany główny zespół Capcomu. Ten chce, by gra nie była ograniczana przez założenia oryginału, a jedynie „inspirowana” pierwowzorem. Według VGC, ten miałby zaoferować „unikalne podejście do funkcji, rozgrywki i lokacji”.

Źródła serwisu przekonują, że efektem sporu jest częściowe zrestartowanie projektu. W wyniku konfliktu premierę przesunięto rzekomo na 2023 rok. Informatorzy zwracają jednak uwagę, że tego typu zmiany nie są niczym nadzwyczajnym w japońskiej firmie - remake'i drugiej i trzeciej części podobno również wielokrotnie modyfikowano.

Przedstawiciele Capcomu odmówili redakcji VGC komentarza w sprawie doniesień, które wciąż są niepotwierdzone. Pierwsze nieoficjalne wieści o odnowionym Resident Evil 4 pojawiły się wiosną.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze