Skip to main content

Remake Demon's Souls wywarł presję na twórcach Elden Ring

Kwestia oprawy.

Remake gry Demon's Souls wydany na PlayStation 5 wywarł pewną presję na deweloperach Elden Ring - potwierdził Hidetaka Miyazaki, reżyser nowego projektu studia From Software.

- Wydaje mi się, że największą presję poczuł zespół odpowiedzialny za oprawę graficzną, w porównaniu do innych oddziałów - zaznaczył w rozmowie z dziennikarzem Edge, jak podaje VGC.

- Zresztą, nie chodzi tylko o Elden Ring - dodał. - Tylko o wszystkie nasze gry. Jakość oprawy nie jest czymś, co uznajemy za największy priorytet. Wszystko zależy od platform i docelowych wymagań, a ostatecznie grafika jest nieco mniej ważna niż inne elementy.

Zobacz na YouTube

Miyazaki nie zagrał jeszcze w remake Demon's Souls i nie zamierza tego zrobić. Jak twierdzi, nie lubi grać we własne gry.

- To przywracałoby dużo wspomnień i emocji, byłoby trochę przytłaczające i nie jest to wtedy granie dla rozrywki. Dlatego nie grałem w remake, ale jestem zadowolony z tego odświeżenia.

Elden Ring będzie pierwszą grą From Software z otwartym światem. Tytuł debiutuje 25 lutego na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X.

Zobacz także