Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Razer szykuje przenośną konsolę do gier, opartą o platformę Android i napędzaną przez najnowszy mobilny procesor dla graczy - Snapdragon G3x. Do twórców gier trafiły już pierwsze zestawy deweloperskie.

Niektóre redakcje otrzymały również broszury informacyjne o nadchodzącym urządzeniu, jednak ze względu na nałożone embargo prasowe, nie mogą zdradzać szczegółów. Niemniej, nawet z dostępnych informacji możemy dowiedzieć się sporo o nowej platformie.

Produkt Razera wyposażony jest m.in. w ekran OLED o rozmiarze 6,65 cala, wysokim odświeżaniu 120Hz i obsługą obrazu HDR. Zasilanie zapewnia pojemna bateria 6000 mAh z funkcją szybkiego ładowania portem USB-C. Samo gniazdo ma również służyć do podłączania akcesoriów i zewnętrznego ekranu, dzięki zgodności ze standardem DisplayPort.

Część specyfikacji konsoli. Grafika zniekształcona, ze względu na embargo prasowe (źródło: videocardz.com)

W kwestii łączności, w urządzeniu znajdziemy modem 5G, kartę Wi-Fi 6E oraz odbiornik Bluetooth 5.2. Nie znamy szczegółów dotyczących specyfikacji procesora Snapdragon G3x, jednak ma on zapewnić „nową jakość” w grach mobilnych.

Niektórzy sugerują, że konsola może być również dostosowana do platform streamingowych, wspierając m.in. Xbox Cloud Gaming. Cena i data premiery nie zostały na razie ujawnione.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze