Skip to main content

Razer prosi, by nie rozpalać ognia nową podkładką pod mysz

Szklany pomysł.

Razer Atlas to nowa podkładka od popularnego producenta pecetowych akcesoriów. Sprzęt wykonano z hartowanego szkła, a uwagę zwraca szereg ostrzeżeń dla posiadaczy produktu.

Szokujący może być nie tylko brak oświetlenia RGB, ale także fakt, że firma prosi, by gadżetu nie wykorzystywać do... rozpalania ognia i patrzenia na słońce, czy też w ramach improwizowanego uzbrojenia, do zdzielenia przeciwnika po głowie. Trzeba przyznać, że brzmi całkiem rozsądnie.

Jeśli o samym Atlasie mowa, otrzymujemy ciekawą pozycję dla zwolenników sztywnych podkładek, które - jak wiadomo - są znacznie lepsze od szmacianek. Sprzęt mierzy 45 × 40 centymetrów i ma 5 milimetrów grubości, a odpowiednie odbicie lasera myszy zapewnia nadrukowana mikrotekstura. Do czyszczenia wystarczy mokra szmatka.

To chyba pierwszy przykład zakazu walki podkładką

Problemem może być cena, ustalona na 120 euro (ok. 565 złotych). Sprzęt powinien jednak „wytrzymać” dłużej nić tradycyjne podstawki, jeśli oczywiście nie wykorzystamy go do obrony lub rozpalania ogniska. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: biała oraz czarna. Premiera w przyszłym tygodniu, a chętnych nie brakuje - te pierwsze są już wyprzedane.

Szklane podkładki nie są oczywiście szczególną nowością, cenione niekiedy za nieco większą „prędkość” nawet w porównaniu z aluminiowymi produktami. Całą gamę oferuje choćby firma Skypad, gdzie ceny są bardzo podobne.

Zobacz także