Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 z Discordem i grą w chmurze? Patch 7.00 ma być już w drodze

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami.

Zdaniem insidera Toma Hendersona, kolejna aktualizacja PlayStation 5 może zadebiutować już w marcu. Łatka 7.00 zapewni rzekomo nie tylko wyczekiwaną integrację konsoli z Discordem, ale także możliwość streamingu gier przez chmurę.

Zgodnie z doniesieniami dziennikarza, nowy firmware od Sony ma wzbogacić urządzenie o funkcje popularnego komunikatora. Użytkownicy platformy otrzymają dzięki temu wyczekiwany dostęp do czatu głosowego. Przypomnijmy, że pierwsze informacje o współpracy firm opublikowano już w 2021 roku.

Drugą - zdecydowanie mniej spodziewaną nowością - ma być możliwość transmitowania gier na PlayStation 5 za pomocą chmury, a więc uruchomienia produkcji bez potrzeby instalowania jej na dysku. Jak jednak komunikuje Henderson, z funkcji skorzystają jedynie abonenci usługi PlayStation Plus Premium, a więc droższego wariantu subskrypcji.

Publiczne testy aktualizacji 7.00 mają rozpocząć się w przeciągu następnych dni i potrwać do końca stycznia. Testerzy skupią się na sprawdzeniu drugiej z wymienionych funkcji, która działa aktualnie pod nazwą „Cronus”.

Jak już wspomnieliśmy, łatka powinna trafić na konsolę PlayStation 5 w marcu, co pokrywałoby się w wcześniejszymi doniesieniami dziennikarza. Przypomnijmy bowiem, że o podobnym terminie Henderson informował już w sierpniu zeszłego roku.

Natomiast już dziś użytkownicy PlayStation 5 mogą pobrać aktualizację oznaczoną numerem 22.02-06.50.00. Ta skupia się nie tylko na „ogólnej poprawie wydajności systemu”, lecz także na wsparciu dla nowego pada DualSense Edge, którego premierę zaplanowano na 26 stycznia.

Tagi
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze