Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 z Discordem i grą w chmurze? Patch 7.00 ma być już w drodze

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami.

Zdaniem insidera Toma Hendersona, kolejna aktualizacja PlayStation 5 może zadebiutować już w marcu. Łatka 7.00 zapewni rzekomo nie tylko wyczekiwaną integrację konsoli z Discordem, ale także możliwość streamingu gier przez chmurę.

Zgodnie z doniesieniami dziennikarza, nowy firmware od Sony ma wzbogacić urządzenie o funkcje popularnego komunikatora. Użytkownicy platformy otrzymają dzięki temu wyczekiwany dostęp do czatu głosowego. Przypomnijmy, że pierwsze informacje o współpracy firm opublikowano już w 2021 roku.

Drugą - zdecydowanie mniej spodziewaną nowością - ma być możliwość transmitowania gier na PlayStation 5 za pomocą chmury, a więc uruchomienia produkcji bez potrzeby instalowania jej na dysku. Jak jednak komunikuje Henderson, z funkcji skorzystają jedynie abonenci usługi PlayStation Plus Premium, a więc droższego wariantu subskrypcji.

Publiczne testy aktualizacji 7.00 mają rozpocząć się w przeciągu następnych dni i potrwać do końca stycznia. Testerzy skupią się na sprawdzeniu drugiej z wymienionych funkcji, która działa aktualnie pod nazwą „Cronus”.

Jak już wspomnieliśmy, łatka powinna trafić na konsolę PlayStation 5 w marcu, co pokrywałoby się w wcześniejszymi doniesieniami dziennikarza. Przypomnijmy bowiem, że o podobnym terminie Henderson informował już w sierpniu zeszłego roku.

Natomiast już dziś użytkownicy PlayStation 5 mogą pobrać aktualizację oznaczoną numerem 22.02-06.50.00. Ta skupia się nie tylko na „ogólnej poprawie wydajności systemu”, lecz także na wsparciu dla nowego pada DualSense Edge, którego premierę zaplanowano na 26 stycznia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze