Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 umożliwi nagranie czatu głosowego i wysłanie do Sony

W celach moderacji.

Sony poinformowało, że na PlayStation 5 pojawi się opcja nagrywania czatu głosowego i wysłania zapisu do firmy w celach moderacji.

Japoński koncern ujawnił funkcję po tym, gdy w wyniku zainstalowania na PS4 nowej wersji oprogramowania zaczęło pojawiać się ostrzeżenie o możliwości rejestrowania prowadzonych przez graczy rozmów.

Sony wyjaśniło, że komunikat związany jest z opcją nagrywania czatu głosowego na PS5. Rozwiązanie pojawi się w celach moderacji: pliki dźwiękowe będzie można wysłać w skardze na zachowanie użytkownika - na podstawie zapisu konwersacji firma podejmie decyzje o ewentualnej karze.

Funkcja dedykowana jest tylko nowej konsoli, ale umożliwi rejestrowanie rozmów prowadzonych także z osobami używającymi PlayStation 4, więc na wspomnianej platformie należało umieścić odpowiednią informację z ostrzeżeniem.

PS5 trafi do sprzedaży 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze