Skip to main content

PS5 sprzedało się niemal dwa razy lepiej niż Xbox Series X/S - uważa analityk

17 mln kontra 10 mln.

Piers Harding-Rolls z firmy analitycznej Ampere uważa, że sprzedaż PS5 na poziomie 17,1 milionów egzemplarzy jest 1,7 razy większa niż zainteresowanie Xbox Series X/S.

Analityk opublikował wnioski w notce dla inwestorów, choć warto zauważyć, że oficjalny wynik podawany przez Sony to 17,3 mln sztuk do końca grudnia - Harding-Rolls „zgubił” gdzieś 200 tys. konsol. Microsoft nie dzieli się natomiast dokładnymi liczbami.

„Sony zakończyło 2021 rok łączną sprzedażą 17,1 mln egzemplarzy, co jest rezultatem około 1,7 razy lepszym niż Xbox Series” - napisał.

Zobacz na YouTube

Na tym wczesnym etapie generacji przewaga należy do Sony, które będzie jednak sfrustrowane, że potencjał nie był w pełni realizowany przez problemy z dostępnością” - dodał dyrektor z Ampere.

Analityk już w styczniu przekonywał, że również w obecnym roku PS5 sprzeda się dwa razy lepiej niż Xbox Series X/S, właśnie ze względu na zmniejszające się - powoli - kłopoty na rynku półprzewodników.

Inny analityk - Daniel Ahmad z Niko Partners - szacował wcześniej, że dostawy Xbox Series X/S osiągnęły poziom 12 milionów egzemplarzy. Sam Microsoft chwalił się jedynie, że to najszybciej sprzedająca się generacja konsol tej firmy.

Zobacz także