Skip to main content

Analityk przekonuje: w tym roku PS5 sprzeda się dwa razy lepiej niż Xbox Series X/S

Sony utrzyma przewagę?

Firma analityczna Ampere Analysis jest przekonana, że w tym roku PS5 utrzyma przewagę nad Xbox Series X/S.

Ekspert Piers Harding-Rolls w przygotowanej prognozie przewiduje, że w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy sprzeda się 18 milionów PS5, podczas gdy konsole Microsoftu znajdą 9 milionów nabywców.

Wygląda na to, że w trakcie roku dostępność PlayStation 5 i Xbox Series X/S powoli się poprawi i oczekujemy, że urządzenie Sony wyprzedzi sprzęty Microsoftu w stosunku dwa do jednego” - tłumaczy analityk.

Ekspert nie pozostawia jednak złudzeń: tegorocznym zwycięzcą konsolowego wyścigu pod względem liczby sprzedanych sztuk zostanie Switch. Według prognoz, platforma Nintendo rozejdzie się łącznie w 21 mln egzemplarzy.

Sony wciąż zmaga się z trudnościami w dostawach PS5, na co wpływ mają między innymi niedobory podzespołów. Niedawno pojawiły się wieści, że firma przedłużyła produkcję PS4 - podobno w celu uzupełnienia braków nowych konsol, czemu jednak koncern zaprzecza.

Zobacz na YouTube

Najświeższe informacje wskazują, że PlayStation 5 od dnia premiery znalazło łącznie 13,4 mln nabywców. Oficjalne dane dotyczące Xbox Series X/S nie są dostępne, ale szacuje się, że do sklepów wysłano w sumie 12 mln sztuk urządzenia.

Zobacz także