Skip to main content

PS5 Pro podobno powstaje. Premiera już w przyszłym roku

Nieoficjalne informacje.

PlayStation 5 Pro faktycznie powstaje i może zadebiutować już pod koniec przyszłego roku - wynika z nieoficjalnych doniesień serwisu Insider-Gaming, powołującego się na własne źródła.

Wieści przekazał popularny leaker Tom Henderson. Dziennikarz wcześniej zapewniał, że jeszcze w tym roku Sony wyda na rynek nowy model PS5 z podłączanym napędem Blu-ray, co miałoby pozwolić japońskiej korporacji zaoszczędzić na częściach, oferując tylko jeden wariant konsoli.

Teraz informator dodaje, że plany te są nadal aktualne, ale PS5 Pro jest osobnym urządzeniem, zaplanowanym wstępnie właśnie na ostatnie miesiące 2024 roku. „To dopiero początek nowej oferty sprzętowej dla użytkowników PlayStation w tej generacji” - zapewnia jedno z cytowanych źródeł, zapytane o wspomniany sprzęt z zewnętrznym napędem.

Nie jest obecnie jasne, czy właśnie na tej podstawie Henderson uknuł wniosek na temat PlayStation 5 Pro. Leaker nie podał żadnych innych detali, ale dodał, że na PS6 przyjdzie poczekać co najmniej do 2028 roku. Jak to często bywa, w przypadku tak odległych terminów plany mogą oczywiście ulec zmianie.

Co znalazłoby się w nowej wersji konsoli? Tego oczywiście nie wiemy, lecz dziennikarz wskazuje na niedawny patent Sony, złożony przez samego Marka Cerny’ego, architekta PlayStation. Dokument mówił o „systemie służącym do akceleracji ray tracingu” za pomocą „operacji asynchronicznych i transformacji promieni”, cokolwiek to oznacza.

Z podekscytowaniem warto zapewne poczekać na oficjalne informacje. Jeff Grubb - inny leaker - mówił w lutym, że japońska korporacja jeszcze przez czerwcowym E3 planuje przeprowadzić kolejny pokaz z cyklu PlayStation Showcase.

Zobacz także