Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 jest bardzo ciche - twierdzą testerzy

Problem PS4 wyeliminowany?

Dziennikarze z Japonii, których Sony zaprosiło na pokaz i testy PS5, są zadowoleni z cichej pracy systemu chłodzenia konsoli. Z relacji wynika, że poziom hałasu jest znacznie niższy niż w przypadku PlayStation 4.

„To, co było dla mnie szokujące, to jak ciche były wentylatory” - czytamy w sprawozdaniu Dengeki Online. „Wiele osób zapewne to ciekawiło. [Konsola - red.] była naprawdę cicha!”.

Dengeki zaznacza, że podczas gry w Astro's Playroom i Godfall redaktorzy serwisu właściwie w ogóle nie słyszeli systemu chłodzenia, zastanawiając się, czy wentylatory w ogóle działają.

PS4 Pro często porównywano do odrzutowca. Wygląda na to, że Sony zajęło się problemem

Podobne doświadczenia miał dziennikarz 4gamer, który twierdzi, że choć PS5 emituje nieco ciepła, jest „ledwo słyszalne”. AV Watch podkreśla, że wentylator można było usłyszeć dopiero po przyłożeniu ucha do konsoli.

Warto zaznaczyć, że w pomieszczeniu, w którym znajdowali się dziennikarze, było rzekomo 30 stopni Celsjusza - między innymi ze względu na studyjne oświetlenie - więc PS5 musiało poradzić sobie z temperaturą wyższą niż pokojowa.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze