Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 - czy konsola wymaga stałego dostępu do internetu

Dowiedz się, czy możesz grać na PlayStation 5 bez połączenia internetowego.

Podłączenie konsoli to internetu jest wręcz koniecznie, jeśli zależy nam optymalnym wykorzystaniu wszystkich funkcjonalności PlayStation 5. Dzięki temu pobierzemy grę ze sklepu cyfrowego, ściągniemy najnowsze aktualizacje do gier, zagramy online, sprawdzimy, co robią nasi znajomi czy utworzymy lub dołączymy do imprezy, by porozmawiać z kolegami podczas rozgrywki.

Nie ma więc wątpliwości, że połączenie PS5 z internetem jest wskazane, ale z drugiej strony nie jest koniecznie, by uruchomić konsolę i włączyć grę. PlayStation 5 nie wymaga stałego dostępu internetu. To doskonała wiadomość dla osób, które np. chcą zabrać PS5 na wakacje, gdzie nie ma możliwości podłączenia konsoli do sieci.

Jeśli więc uruchomimy PlayStation 5, ale nie podłączymy konsoli do internetu, możemy uruchomić grę i grać w tryb przeznaczony dla pojedynczego gracza, ale musimy pamiętać, że nie zagramy w tryby wieloosobowe czy nie pobierzemy aktualizacji.

Następnie: PS5 - jak sprawdzić, ile czasu graliśmy w daną grę

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - jak wyłączyć mikrofon w padzie

Tagi
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze