Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 - co oznaczają ikony przy tytułach gier

Jak rozpoznać, jakie gry wymagają płyty.

Podczas przeglądania Ekranu głównego czy Biblioteki gier mogłeś zwrócić uwagę, że przy niektórych grach czy aplikacjach pojawiają się okrągłe ikony. Na tej stronie dowiesz się, co oznaczają.

Przy tytułach gier, oprócz informacji o wersji, może znajdować się ikona płyty. Brak tego symbolu lub jego wystąpienie jest ważną informacją.

  • Ikona szarej płyty (4) informuje nas, że gra wymaga umieszczenia płyty w napędzie, by się uruchomiła, a także że nośnik znajduje się już w napędzie.
  • Ikona białej płyty (5) informuje nas, że gra wymaga umieszczenia płyty w napędzie, by się uruchomiła, ale dany nośnik nie znajduje się w napędzie (dopóki nie włożymy odpowiedniej płyty do stacji, gra nie odpali się).
  • Brak ikony płyty informuje nas o tym, że do uruchomiania gry nie potrzebujemy płyty (gra została pobrana przez sklep cyfrowy - PlayStation Store - lub pobraliśmy ją z usługi PlayStation Plus lub Kolekcji PS Plus). Gra zostanie odpalona tylko z dysku konsoli.

Te same oznaczenia pojawiają się w Bibliotece gier, gdy przeglądamy kolekcję posiadanych gier.

Następnie: PS5 - wersja gry PS4 i PS5: jak rozpoznać, zmienić

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - jak usuwać gry

Tagi

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze