Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 bez słabszego modelu, bo mógłby sprawić "problemy"

Sony brało jednak pod uwagę taki model.

  • Sony zrezygnowało z tańszego, ale słabszego PS5
  • Firma nie chce sprzętu, który za kilka lat okaże się przestarzały

Sony ujawniło, że - wzorem Microsoftu - rozważało przygotowanie tańszego i słabszego modelu konsoli PlayStation 5.

- Szanujemy osąd i filozofię konkurentów. Oczywiście cena jest ważnym czynnikiem i doceniamy strategię naszych rywali. Jesteśmy jednak w pełni przekonani do naszej taktyki i jej skutków - tłumaczy szef koncernu, Jim Ryan, w rozmowie z japońskim serwisem Impress.

- Wprowadzanie na rynek słabszej i tańszej konsoli do tej pory nie przynosiło zadowalających rezultatów. Sami rozważaliśmy takie podejście, ale wiem, że inne firmy już próbowały i miały problemy - dodaje, cytowany przez IGN.

Cover image for YouTube videoPS5 Hardware Reveal Trailer

Prezes Sony Interactive Entertainment jednocześnie zaznacza, że koncern koncentruje się wyłącznie na przygotowaniu urządzenia przyszłościowego, ponieważ nikt nie chce - zdaniem menedżera - „kupować produktu, który za kila lat będzie przestarzały”.

Szef Sony odnosił się do działań Microsoftu, który wyda dwa modele swojej konsoli nowej generacji - tańszego, ale słabszego Xbox Series S oraz droższego i mocniejszego Xbox Series X.

Nie powstanie odpowiednik Xbox Series S od Sony

PlayStation 5 ukaże się w różnych wersjach, ale o identycznej specyfikacji. Urządzenie z czytnikiem płyt wyceniono na 2299 zł, a edycję Digital na 1849 zł. Oba sprzęty zadebiutują 19 listopada.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze