Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 bez głośnej pracy wentylatorów - zapewnia Sony

Bolączka PS4 wyeliminowana?

Sony zadbało, aby PlayStation 5 miało lepszą kulturę pracy i było cichsze niż PS4 - zapewnił główny architekt konsoli, Mark Cerny, podczas wczorajszej prezentacji.

Wszystko dzięki kontroli konsumpcji energii konsoli - podczas grania PS5 zużywa jej stałą ilość, ale przy okazji operuje na „zmiennej częstotliwości”.

Nowe podejście do zużywania energii

System chłodzenia jest zaprojektowany z myślą o przetwarzaniu ustalonej i niezmiennej mocy. W teorii oznacza to, że wentylatory nie będą musiały przechodzić w tryb „turbo”, by zapewnić dobry przepływ powietrza w ekstremalnych warunkach.

Głośna praca PlayStation 4 to jedna z największych i najczęściej wspominanych bolączek konsoli. Problem występuje szczególnie w przypadku najstarszego, bazowego modelu, ale nawet użytkownicy Pro mają kłopot z chłodzeniem.

Start odrzutowca? Nie, to tylko dźwięk PS4

PS5 zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku. Poznaliśmy już specyfikację konsoli, wraz z mocą procesora graficznego, która wynosi 10.28 teraflopsów.

Następnie: Gabe Newell o przyszłości gier: "Jesteśmy bliżej Matrixa, niż może się wydawać"

Tagi

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze