Skip to main content

PS VR 2 pozwoli łatwiej przenosić gry do wirtualnej rzeczywistości - zapowiada Sony

Więcej tytułów dostanie wersje VR?

Sony zapowiedziało, że wraz z premierą nowych gogli wirtualnej rzeczywistości, opublikuje również zaktualizowane narzędzia deweloperskie, które ułatwią tworzenie wersji VR gier.

Jak informuje portal IGN, wypowiedź padła podczas konferencji CEDEC 2022. Przedstawiciele Sony ogłosili, że produkcja gier na PS VR 2 będzie możliwa za pomocą standardowego pakietu SDK konsoli PlayStation 5. Ma to ułatwić portowanie gier z innych systemów wirtualnej rzeczywistości, a także umożliwić proste tworzenie wersji VR gier z PS5.

Zaktualizowane środowisko programistyczne wspiera ponadto gry stworzone na popularnych silnikach Unity oraz Unreal Engine, natomiast same gogle będą posiadać kontrolery z rozkładem przycisków, przypominającym rozwiązania innych producentów. Wszystko to ma sprawić, że tworzenie gier na PS VR 2 będzie znacznie prostsze, niż na pierwszą generację sprzętu. Na ten moment wiadomo, że na sprzęt pojawią się tytuły Ghostbusters VR, Horizon: Call of the Mountain oraz Resident Evil Village oraz No Man’s Sky w wersjach VR.

Zobacz także