Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS VR 2 dla PS5 zadebiutuje dopiero pod koniec 2022 roku - raport

Gogle wykorzystają ekrany Samsunga.
  • PS VR 2 mają zadebiutować w okresie świątecznym 2022 roku
  • Urządzenie użyje ekranów typu OLED

PS VR 2, czyli następca gogli rzeczywistości wirtualnej od Sony, zadebiutuje pod koniec 2022 roku - wynika z niepotwierdzonych wieści.

Taka informacja pojawiła się w artykule Bloomberga, w którym jednak przygotowywany przez producenta PlayStation sprzęt rzeczywistości wirtualnej był wątkiem pobocznym. Według źródeł serwisu, urządzenie trafi do sprzedaży w przyszłorocznym okresie świątecznym.

Na razie zaprezentowano tylko kontrolery dla PS VR 2

Dziennikarz portalu podkreśla również, że PS VR 2 wykorzysta wyświetlacze typu OLED, a więc podobne jak w przypadku pierwszego modelu gogli. Ekrany ponownie dostarczy rzekomo firma Samsung.

Zbyt wielu oficjalnych szczegółów o urządzeniu na razie nie ujawniono. Sony obiecuje „ogromny skok” mocy i interaktywności, dzięki czemu gracze będą mieli większe poczucie przebywania w wirtualnych światach.

PS VR 2 zaoferuje wyższą rozdzielczość i pole widzenia niż wcześniejszy model, a także poprawione wykrywanie ruchów. Gogle zadziałają z PS5, a połączony z urządzeniem kontroler użyje funkcji pada DualSense.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze