Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przetasowania w kalendarzu Marvela. Opóźniono premiery seriali

Oprócz jednego.

Disney+ zaktualizował kalendarz premier na najbliższy czas. W efekcie opóźniono premiery większości seriali od Marvel Studios. Powodem takiej sytuacji są oczywiście trwające strajki scenarzystów i aktorów w Hollywood.

W tym roku prawdopodobnie pojawią się jeszcze tylko dwie produkcje. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będzie to drugi sezon „Lokiego”, który zadebiutuje w streamingu 6 października. W okolicach Bożego Narodzenia natomiast ukaże się rzekomo kolejna odsłona animowanej antologii „A gdyby...?”. Zaznaczmy, że nie jest to seria o tematyce świątecznej.

„Loki” to jedyne widowisko, którego nie dotknęły ostatnie zmiany

Na tym koniec dobrych informacji, bowiem reszta projektów zostanie niestety opóźniona. Jak informuje portal The Hollywood Reporter, premierę „Echo”, spin-off serialu „Hawkeye” przesunięto z 29 listopada na styczeń 2024 roku.

Następny w harmonogramie ma być „X-Men ’97”. Jest to serial animowany będący duchową kontynuacją kultowej kreskówki z lat 90. pod tytułem „X-Men”, zrealizowanej na podstawie komiksów Jacka Kirby'ego i Stana Lee. Mutanci powrócą na ekran również w styczniu przyszłego roku.

„Agatha: Darkhold Diaries”, znana wcześniej jako „Agatha: House of Harkness” i „Agatha: Coven of Chaos”, miała wylądować na Disney+ w grudniu tego roku. Teraz jednak mówi się o wczesnej jesieni 2024 roku. Na razie niewiele wiemy o fabule spin-offu „WandaVision”, ale za to w tytułową Agathę ponownie wcieli się Kathryn Hahn.

Strajki wpłynęły także na „Ironheart”, czyli produkcję o wynalazczyni Riri Williams, która niejako zastąpi postać Iron Mana w środowisku MCU. Przypomnijmy, że bohaterkę poznaliśmy w widowisku „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Debiut tytułu zaplanowano na jesień, ale aktualnie nie znajduje się w kalendarzu Disney+ z racji tego, że nie został ukończony. Demonstracje wstrzymały bowiem etap postprodukcji.

Ironheart zagra młoda aktorka - Dominique Thorne

Podobna sytuacja dotyczy „Daredevil: Born Again”, kontynuacji serialu Netfliksa. Projekt z pewnoście nie zostanie pokazany wiosną przyszłego roku, gdyż wstrzymano nad nim prace. Strajki nie pozwoliły także na dokończenie serii „Wonder Man”, w którym główną rolę zagra Yahya Abdul-Mateen II.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze