Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prototyp konsoli OUYA trafił do twórców gier

Zobacz sprzęt oparty na systemie Android.

Producenci konsoli OUYA zakończyli prace nad działającym prototypem urządzenia. Sprzęt został wysłany do deweloperów gier, a twórcy umieścili w sieci poglądowe wideo.

Środki na produkcję zebrane zostały w platformie Kickstarter - ostatecznie ponad 8,5 mln dolarów. OUYA ma być podłączaną do telewizora konsolą, opartą na systemie Android, który znanymy ze smartfonów i tabletów, m.in. firmy Samsung. Premiera finalnej wersji była wstępnie zapowiadana na marzec lub kwiecień 2013 roku. Planowana cena to 99 dol (ok 300 zł).

Docelowy wygląd konsoli

Każda gra wydana na urządzenie ma być darmowa, z opcją dodatkowych płatności, lub przynajmniej dostępna w wersji demonstracyjnej. Tytuły mają się ukazywać jedynie w dedykowanym cyfrowym sklepie. Obecnie nie jest planowane wsparcie Google Play, gdzie aplikacje i gry kupują użytkownicy pozostałych platform z systemem Android.

Jednym z tytułów powstających wyłącznie na OUYA jest prequel Human Element - gry produkowanej przez Robotki, studia założonego przez Roberta Bowlinga, wcześniej pracującego przy wielu częściach strzelanki Call of Duty. Human Element ma uchwycić dramat człowieka w obliczu zombie apokalipsy. Premiera w 2015 roku.

Listę obecnie znanych gier znajdziecie tutaj.

Z konsoli będzie można także uzyskać płatny dostęp do OnLive - usługi oferującej granie „z chmury” - czyli także do takich gier jak Saints Row: The Third, Sleeping Dogs i kilku innych pełnoprawnych tytułów.

Dodatkowo, system ma być „otwarty”, co pozwoli każdemu domorosłemu twórcy zrobić własną grę lub aplikację.

Poniżej film prezentujący otwarcie pudełka z konsolą OUYA:

Tagi

Komentarze