Skip to main content

Producenci Stranger Things naprawią wpadkę z nowego sezonu… zmieniając odcinek sprzed lat

Możliwe spoilery.

W czwartym sezonie „Stranger Things” doszło do dużej wpadki fabularnej. Teraz twórcy serialu ujawnili, że chcą naprawić błąd poprzez zmianę odcinka sprzed lat.

Uwaga - możliwe spoilery!

Chodzi o urodziny Willa, jednego z bohaterów produkcji. W drugim sezonie z 2017 roku widzowie dowiedzieli się, że te przypadają na 22 marca. W najnowszej odsłonie jedna ze scen rozgrywa się we wspomnianym dniu, ale wszyscy zapomnieli o święcie chłopaka.

Fani niemal natychmiast wytknęli nieścisłość, a odpowiedzialni za powstanie serialu bracia Dufferowie przyznali się do błędu. W rozmowie z Variety ujawnili jednak, że zamierzają naprawić wpadkę, stosując sztuczkę, jakiej George Lucas często używał wobec Star Wars.

Producenci zmodyfikują odcinek, w którym pada informacja o urodzinach Willa, zmieniając 22 marca na 22 maja. Nową datę wybrano, ponieważ najlepiej pasuje do ruchu warg postaci, która mówi o urodzinach.

Dufferowie przekonują, że to nie pierwsza tego typu edycja. Twierdzą, że w pierwszym sezonie usprawnili efekty specjalne, choć nie chcieli podzielić się dokładnymi szczegółami. Zaznaczają też, że żadne z dotychczasowych zmian nie dotyczyły kwestii fabularnych. Przypomnijmy, że finałowe epizody bieżącego sezonu „Stranger Things” zadebiutują 1 lipca.

Zobacz także