Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prison Architect dostanie sequel w 3D. Premiera już niedługo

Są nawet psy w preorderze.

Studio Double Eleven zapowiedziało Prison Architect 2, a więc oficjalny sequel do popularnej gry o zarządzaniu więzieniem. Zasady rozgrywki pozostaną podobne, ale mocno zmieni się oprawa graficzna. Postacie znacznie nabrały na masie i przeobraziły się w modele 3D.

Wydaniem tytułu zajmie się Paradox Interactive, a na premierę nie trzeba będzie długo czekać. Prison Architect 2 trafi na PC i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S już 26 marca obecnego roku.

Na Steamie ruszyła przedsprzedaż z dwoma opcjami do wyboru: samą grą za 184,99 zł oraz pakietem Warden's Edition w cenie 231,99 zł. Droższe wydanie oferuje dodatkowo zestaw skinów dla postaci oraz trzy rasy uroczych, ale i najpewniej bardzo groźnych psów więziennych.

Cover image for YouTube videoPrison Architect 2 | Announcement Trailer

Wykorzystaj dostępne zasoby do budowy własnego więzienia, a następnie zarządzania i kierowania nim w klasycznym stylu rozgrywki w Prison Architect - teraz w trzech wspaniałych wymiarach!” - głosi opis gry. „Zaprojektuj każdy zakątek więzienia i zarządzaj wszystkim – od codziennych harmonogramów po zasady więzienne - i dopilnuj, aby więzienie było bezpieczne, samowystarczalne i dobrze chronione”.

Na najważniejszą innowację w porównaniu do jedynki zapowiada się system relacji. Podczas wykonywania codziennych prac więźniowie będą wchodzić między sobą w interakcje, budować więzi i snuć wspólne plany o wolności. Zanim jednak zaczniemy zarządzać więzieniem, najpierw trzeba je zbudować. W tym pomoże nam zestaw „nowych niesamowitych narzędzi” do projektowania wielopoziomowych budynków.

Warren nie był dobrym kolegą.

Każdy wybór ma znaczenie. Twoje decyzje wpłyną na przyszłość więzienia. Większa niż kiedykolwiek kontrola nad więźniami, zasadami więziennymi, architekturą i nie tylko - to jeszcze więcej sposobów na osiągnięcie sukcesu… lub niepowodzenia!” - czytamy dalej w opisie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Prison Architect 2

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze