Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezes DC Studios wyjaśnia, dlaczego DC jest lepsze od Marvela

Jego zdaniem.

James Gunn, jeden z prezesów DC Studios, wskazał różnice pomiędzy uniwersum filmowym DC a tym wykreowanym przez Marvela. Pamiętajmy, że filmowiec jako jeden z nielicznych zrealizował produkcje w ramach obu filmowych światów.

Wyreżyserował między innymi wszystkie części „Strażników Galaktyki” osadzone w MCU i serial „Peacemaker” inspirowany komiksami DC. Ponadto Gunn przedstawił niedawno plany swojego studia i ogłosił listę tytułów, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat.

- Wiele osób myśli, że to być może będzie Marvel 2.0 i zdecydowanie dużo się nauczyłem pracując dla tego studia - powiedział filmowiec, cytowany przez serwis Collider. - Ale myślę, że wiele nas różni. Jednym z powodów, dla których kocham DC, jest to, że naprawdę jest innym, alternatywnym wszechświatem. MCU jest zazwyczaj osadzane w prawdziwych miastach typu Nowy Jork, Chicago i San Francisco, podczas gdy w DCU mamy Metropolis, Gotham, Themyscirę czy Atlantydę.

DC na wzór Marvela podzieliło uniwersum na rozdziały

- Sądzę także, że lepiej to rozplanowaliśmy od samego początku niż Marvel, ponieważ zorganizowaliśmy grupę scenarzystów, z którymi w całości opracowaliśmy jedną wielką historię. Tworzymy wszechświat przypominający „Gwiezdne Wojny”, w którym istnieją różne przestrzenie czasowe, lokalizacje i rzeczy lub jak „Gra o Tron”, gdzie postacie są nieco bardziej złożone moralnie - dodał.

Przypomnijmy, że nową erę DC Universe ma na dobre rozpocząć film „Superman: Legacy”, który wyreżyseruje prawdopodobnie James Gunn. Projekt nie będzie sequelem żadnego innego widowiska.

O autorze
Komentarze