Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery Metro: Last Light, Company of Heroes 2, South Park opóźnione

Prezes daje producentom więcej czasu.

W raporcie skierowanym do inwestorów THQ ogłosiło opóźnienie premier trzech tytułów. Prezes firmy, Jason Rubin daje producentom więcej czasu na dokończenie prac.

Premiera South Park: Stick of Truth, gry tworzonej na licencji popularnej w Stanach Zjednoczonych kreskówki, została przesunięta z marca 2013 roku na początek pierwszego kwartału fiskalnego 2014 roku (kwiecień-czerwiec).

Metro: Last Light i Company of Heroes 2 były zapowiadane na początek przyszłego roku. Premiery obu tytułów zostały przełożone na marzec 2013 roku.

W raporcie opublikowano także wyniki finansowe firmy za drugi kwartał roku fiskalnego. Firma osiągnęła stratę na poziomie 19 mln dolarów, w porównaniu do 97 mln straty w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spadły też przychody ze sprzedaży - z 146 mln do 107 mln dolarów.

Jason Rubin, który w maju objął obowiązki prezesa THQ, wyjaśnił w liście do inwestorów, że przesunięcie terminów ma dać więcej czasu na dopracowanie tworzonych produkcji. - Gry z czwartego kwartału fiskalnego, to pierwsze tytuły, na które mogę mieć wpływ. Doświadczenie podpowiada mi, że producenci potrzebują nieco więcej czasu, by przygotować gry do sprzedaży - pisze w raporcie, opublikowanym na oficjalnej stronie wydawcy.

Amerykański wydawca boryka się ze sporymi problemami finansowymi. Firma była zmuszona zwolnić pracowników i zamknąć niektóre studia. Ostatnią grą wydaną przez THQ było Darksiders 2, które sprzedało się w nakładzie 1,4 mln egzemplarzy.

Wydawca pracuje także nad innymi tytułami. Volition zajmuje się czwartą częścią serii Saints Row, a Crytek sequelem Homefront. List zdradza, że nową, nienazwaną jeszcze grę tworzy Turtle Rock Studios.

Kij Prawdy uderzył w kalendarz wydawniczy THQ

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze