Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (03.08 - 09.08)

Rare Replay, Submerged i inne.

Tydzień targów Gamescom przekłada się na jeszcze wolniejsze tempo premier. Jedyną większą pozycją jest Rare Replay na Xbox One, ale ciekawie zapowiada się także Submerged.

Poniedziałek, 3 sierpnia

Połączenie zawrotnej prędkości z serii Sonic oraz platformowych elementów z Megaman. Studio GalaxyTrail / Strife sfinansowało projekt na Kickstarterze. Miało wyjątkowo skromne potrzeby - jedynie 2 tys. dolarów.

Wtorek, 4 sierpnia

Kolekcja najpopularniejszych gier brytyjskiego studia Rare trafi na Xbox One. W zestawie znajdzie się trzydzieści tytułów - między innymi Battletoads z Nintendo Entertainment System i platformówkę Banjo Kazooi z Nintendo 64. Inne gry to chociażby Kameo czy Perfect Dark z Xbox 360. Wszystkie produkcje z kolekcji zaoferują osiągnięcia - w sumie gracze będą mogli zdobyć 10 tys. punktów Gamerscore. Twórcy zadbali też o informacyjne filmy dokumentalne oraz o możliwość przewijania akcji w niektórych pozycjach - zgodnie z Replay w tytule.

  • Submerged (PC, PlayStation 4, Xbox One)
    Wersja językowa: angielska

Fabuła koncentruje się na rodzeństwie: Miku i Taku. Starsza dziewczyna - Miku - musi znaleźć bezpieczne miejsce dla swojego chorego brata, dbając także o pozyskiwanie surowców. Wraz z postępami w rozgrywce poznamy sekrety tajemniczego, zalanego miasta i jego przeszłość, a także historię samych bohaterów. Do dyspozycji mamy wyłącznie małą łódkę i lunetę.

Środa, 5 sierpnia

Klasyczna strzelanka, rozgrywająca się w proceduralnie generowanym, otwartym świecie. Podstawowe założenia popularnego ostatnio gatunku roguelike to właśnie losowe generowane poziomy oraz konieczność rozpoczynania nowej gry po każdej śmierci.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze