Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery Gier 2020 - kalendarz premier

Najciekawsze i najbardziej oczekiwane gry roku.

Rok 2019 nie był może jednym z najlepszych pod względem premier gier, ale i tak pojawiło się kilka bardzo mocnych propozycji. Najbliższa przyszłość zapowiada zdecydowanie lepiej, co potwierdza nasze zestawienie obejmujące premiery gier 2020.

Poniżej lista najważniejszych i najbardziej interesujących gier na najbliższy rok. Znajdują się tu zarówno wielkie produkcje i potencjalne hity, jak i mniejsze tytuły dla węższej grupy entuzjastów. Zestawienie podzieliliśmy na miesiące, aby ułatwić nawigację.


Premiery Gier 2020 - na naszej liście wymieniamy gry, które otrzymały już konkretną datę premiery, ale również propozycje, dla których dzień debiutu nie jest jeszcze ustalony. W tym drugim przypadku ich miejsce w zestawieniu jest tymczasowe, o czym informuje odpowiednia adnotacja. Gdy wydawcy zdecydują się określić datę, prezsuniemy tytuły do odpowiednich miesięcy.


Gry i premiery 2020 - najciekawsze produkcje

Na samym początku wybieramy produkcje, na które szczególnie warto zwrócić uwagę w 2020 roku. Te tytuły mają duże szanse zapisać w historii elektronicznej rozrywki na dłużej.

Zaczynamy!


The Last of Us 2

  • Premiera: 19 czerwca 2020
  • Platformy: PS4

Ellie, jedna z głównych postaci pierwszej części serii, jest już dorosła, a do tego nie waha się ani sekundy, kiedy musi zabić człowieka stojącego jej na drodze. Nie znamy szczegółów fabuły, ale wiadomo, że będzie mrocznie i bardzo brutalnie. Prezentacja rozgrywki z The Last of Us 2 była tak imponująca wizualnie, że widzowie zastanawiali się, czy nie jest to przygotowany wcześniej render. Twórcy zarzekają się jednak, że uruchomiono grę na konsoli PS4. Oczekiwania są ogromne, bo TLoU było przez wielu okrzyknięte najlepszą grą dostępną na PlayStation 3. To zdecydowanie jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2020 roku.

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

Pojawi się wątek miłosny

Cyberpunk 2077

  • Premiera: 17 września 2020
  • Platformy: PS4, Xbox One, PC

O nowej produkcji CD Projekt Red mówi cały świat, więc trudno, aby miała się nie znaleźć w tym małym zestawieniu. Wydaje się, że gra jest skazana na sukces, a obecność gwiazdy, jaką jest Keanu Reeves, jeszcze bardziej zwiększyła wartość studia w oczach inwestorów. Cyberpunk 2077 będzie mniejszy i krótszy niż Wiedźmin 3, ale zdecydowanie ma wygrywać poziomem skomplikowania i swobodą w wykonywaniu zadań. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla miłośników nowoczesnego podejścia do gatunku RPG oraz fanów nieco przerażających opowieści o tym, jaki skutek może mieć postęp technologiczny.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Skóra, fura i komóra - przy czym to ostatnie prawdopodobnie wszczepione w organizm

Doom Eternal

  • Premiera: 20 marca 2020
  • Platformy: PC, PS4, Xbox One

W 2016 roku id Software pokazało, jak powinno się robić rebooty, a cały świat zakochał się w Doomie, który zgrabnie adaptował klasyczne rozwiązania do nowoczesnych standardów. Deweloperzy wyraźnie nie zwalniają tempa, bo w Eternal zwiedzimy nie tylko Ziemię, Marsa i inne planety Układu Słonecznego, ale także lokacje znajdujące się w alternatywnych wymiarach. Doom Slayer będzie teraz znacznie zwinniejszy - może wykonywać uniki czy korzystać z linki z hakiem. Powrócą przeciwnicy znani fanom serii, ale pojawią się też nowe kreatury.

Zobacz: Doom Eternal - premiera i najważniejsze informacje

Będzie w co postrzelać

Dying Light 2

  • Premiera: 2020
  • Platformy: PC, PS4, Xbox One

Dying Light dało się zapamiętać głównie jako świetna gra o walce z zombie i ludźmi, ale „dwójka” ma być czymś więcej. Twórcy nawiązali współpracę z Chrisem Avellonem, by autor pomógł studiu w zaprojektowaniu spójnego i angażującego świata. Poczynania gracza będą miały realny wpływ na kształt otaczającej rzeczywistości, w trakcie zabawy będziemy zmuszeni do podjęcia mnóstwa trudnych i nieoczywistych wyborów. Dodajmy do tego rozwinięte systemu parkouru i walki, a otrzymamy wyjątkowy tytuł, który zdecydowanie warto mieć na celowniku.

Zobacz: Dying Light 2 - premiera i najważniejsze informacje

Nie tylko zombie

Być może niektóre tytuły z wymienionej listy zostaną opóźnione, ale bądźmy dobrej myśli. Rok 2020 zapowiada się na okres, w którym zadebiutuje co najmniej kilka świetnych hitów. Będzie się działo.

Jeżeli uważacie, że w naszym kalendarzu zabrakło jakichś ważnych tytułów, koniecznie dajcie znać! Zestawienie będziemy oczywiście uzupełniać i aktualizować.


Przejdź na następną stronę: Premiery Gier 2020 - styczeń

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze