Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera retro konsoli zakłócona. Skradziono prawie cały zapas sprzętu

„Prawdopodobnie zorganizowana akcja”.

Planowana premiera przenośnej konsoli Evercade EXP została niespodziewanie zakłócona. Nieznani sprawcy ukradli niemal cały zapas sprzętu w limitowanej edycji. Policja obecnie bada sprawę, a producnet prosi klientów o cierpliwość.

Drodzy użytkownicy i fani Evercade. Piszemy do was z bardzo przykrą wiadomością. We wczesnych godzinach porannych 6 grudnia, ciężarówka przewożąca transport Evercade EXP Limited Edition została najprawdopodobniej napadnięta i obrabowana. Nikt nie ucierpiał, że sprawcom udało się uciec z całym zapasem” - napisał w oświadczeniu Andrew Byatt, prezes firmy Blaze Entertainment, czyli producenta Evercade.

Jak możemy się dowiedzieć, skradziony transport zawierał zamówienia klientów z USA, Wielkiej Brytanii oraz kilku innych krajów. Zachowały się natomiast jednostki zakupione przez klientów z Europy kontynentalnej, prawdopodobnie przewożone innym transportem.

Prezes zapowiedział, że wszystkie zamówienia standardowego modelu Evercade EXP są bezpieczne i zostaną dostarczone zgodnie z planem w dniu premiery - czyli 15 grudnia. Dotyczy to także wspomnianych zestawów limitowanych dla graczy z Europy. Nowe egzemplarze są już w produkcji i wszyscy poszkodowani otrzymają swoje konsole tak szybko, jak tylko będzie to możliwe - wraz z dodatkową folią ochronną na wyświetlacz i kuponem zniżkowym na przyszłe zamówienia.

Nie wiadomo na ten moment kto stał za kradzieżą, ale policja została już o wszystkim poinformowana i bada sprawę. Jednocześnie firma informuje, że gdyby ktokolwiek znalazł w internecie podejrzane oferty sprzedaży konsoli, należy niezwłocznie poinformować producenta drogą mailową. W limitowanej edycji powinna się znajdować konsola w unikalnym kolorze czarnym, dwa kartridże z grami oraz zestaw gadżetów.

Read this next