Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera polskiego Gamedec opóźniona

Twórcy potrzebują dodatkowego czasu.

Studio Anshar poinformowało o opóźnieniu Gamedec - gry RPG na bazie cyklu książek Marcina Przybyłka. Tytuł ukaże się dopiero w 2021 roku, a nie w czwartym kwartale bieżącego.

Na Twitterze deweloperzy wytłumaczyli, że decyzję o przesunięciu produkcji podjęto po zebraniu opinii na temat wczesnej wersji projektu. Twórcy uznali, że potrzebują dodatkowego czasu na wdrożenie poprawek i ulepszeń.

„Chcemy, by Gamedec było grą ukształtowaną przez społeczność. Pomysły i sugestie, które wielu z was zgłaszało w ankietach lub przekazywali dziennikarze i youtuberzy po prezentacjach tytułu były bardzo szczere, czasami brutalne, ale zawsze pomocne i otwierające umysł. Uświadomiły nam, że zmierzamy w dobrym kierunku (…), ale wciąż mamy wiele pracy do wykonania” - wyjaśniono.

Twórcy przyznają, że większość lokacji z gry jest już gotowych, ale nadal szlifów wymagają nieliniowa narracja i inne elementy. Zaznaczają również, że muszą jeszcze poprawić dialogi, nim będą mogli wysłać je tłumaczenia na inne języki.

Deweloperzy wciąż nie ukończyli funkcji, która umożliwi graczom implementowanie własnej zawartości - grafik, kwestii mówionych oraz nazw postaci i firm. Projektanci poinformowali także, że obiecane wcześniej etapy nawiązujące do horrorów z Cthulhu i gry Seven: The Long Days zostaną dodane w formie darmowego DLC.

Gamedec zmierza na PC. W planach są też wersje na Switch i inne konsole, ale studio Anshar nie obiecuje, że ukażą się równolegle z wydaniem komputerowym.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze