Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera Phasmophobii na konsolach opóźniona przez pożar

Zmiana kilka dni przed terminem.

Studio Kinetic Games poinformowało, że termin premiery konsolowego wydania horroru Phasmophobia została przesunięty. Przyczyną opóźnienia jest niedawny pożar w budynku, w którym mieści się biuro deweloperów.

Wedle oryginalnych założeń, popularny survival horror miał zadebiutować na PlayStation 5 i Xbox Series X/S jeszcze w sierpniu. W obliczu nieprzewidzianych problemów termin trzeba było jednak przesunąć. Za nową datę debiutu przyjęto końcówkę października, a konkretnie tydzień poprzedzający Halloween.

Po dokładnych rozważaniach postanowiliśmy podjąć trudną decyzję o opóźnieniu premiery na konsolach, zaplanowanej początkowo na sierpień, do czasu aż wszystko zostanie uporządkowane” - czytamy w oficjalnym komunikacie. „Naszym obecnym celem jest zorganizowanie specjalnej premiery w tygodniu poprzedzającym Halloween, w październiku tego roku. Da nam to czas potrzebny na udoskonalenie i dopracowanie wszystkiego”.

W ramach przypomnienia, Phasmophobia to nastawiony na kooperację horror, w którym gracze polują na duchy. Produkcja przygotowana przez jednoosobowe studio Kinetic Games zadebiutowała w 2020 roku i - ku zaskoczeniu twórcy - spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Z czasem gra rozwijała się o kolejne tryby gry, maszkary i lokacje, stopniowo przyciągając kolejnych graczy.

Warto dodać, że tytuł trafi także na gogle PlayStation VR2, dzięki czemu gracze będą mogli bać się również w wirtualnej rzeczywistości. Mimo że gra wciąż znajduje się w fazie wczesnego dostępu, do dziś przyciąga przed ekrany dziesiątki tysięcy gracze. Zgodnie ze statystykami serwisu SteamDB, w ciągu ostatnich 24 godzin grało ponad 55 tysięcy użytkowników Steama jednocześnie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Phasmophobia

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze