Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera Age of Empires: Definitive Edition opóźniona do przyszłego roku

Twórcy chcą dopracować grę.

Age of Empires: Definitive Edition - odświeżona wersja słynnej strategii z 1997 roku - miało ukazać się 19 października, ale nieoczekiwanie twórcy poinformowali o opóźnieniu gry. Tytuł pojawi się dopiero na początku przyszłego roku.

Powodem przesunięcia premiery jest chęć dopracowania produkcji. Autorzy ze studia Forgotten Realms tłumaczą, że potrzebują więcej czasu na testy kampanii dla pojedynczego gracza oraz udoskonalenie różnych elementów projektu, w tym multiplayera i lobby.

Powrót do przeszłości we współczesnej formie

„Trudność w ponownym wydaniu klasyka polega na tym, że zasługuje, by traktować go z należytym szacunkiem. Jednocześnie we wciąż żyjącym gatunku określone normy ciągle ewoluują, technologia się rozwija, a oczekiwania graczy ulegają zmianie. Tak dzieje się zarówno w przypadku RTS, jak i innych rodzajów gier” - wyjaśniają deweloperzy.

„Wyzwaniem jest więc odtworzenie wrażeń, nie takimi, jakie były naprawdę, ale jakimi zostały zapamiętane” - dodają.

Dokładnego terminu debiutu na razie nie podano. Twórcy zamierzają jednak zaprosić „tysiące dodatkowych” osób do trwających właśnie zamkniętych testów gry. Zgromadzone opinie uczestników bety posłużą do doszlifowania strategii.

Age of Empires: Definitive Edition zmierza na PC z Windows 10.

Produkcja zaoferuje nie tylko lepszej jakości oprawę graficzną, ale też zremasterowaną ścieżkę dźwiękową oraz odświeżoną rozgrywkę. Autorzy chcą wyeliminować wszelkie mechanizmy, które wydają się archaiczne z punktu widzenia współczesnego gracza.

Otrzymamy więc większą swobodę poruszania się jednostek, kolejne poziomy przybliżania i oddalania widoku, lepsze znajdywanie ścieżek przez jednostki, współczesny interfejs czy tworzenia grup.

Projekt zapowiedziano na tegorocznych targach E3. Pierwsze Age of Empires przygotowało Ensemble Studios, pozwalając graczom poprowadzić wybraną cywilizację przez szereg epok historycznych.

W planach są również odświeżone wersje drugiej i trzeciej części serii. Ponadto na targach Gamescom zapowiedziano zupełnie nową odsłonę cyklu - czwartą.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze