Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rozszerzone spojrzenie na Age of Empires: Definitive Edition

Demo z Gamescomu.

Transmitowana na żywo impreza urodzinowa Age of Empires na Gamescomie rozczarowała brakiem ujęć z rozgrywki, lecz teraz z pomocą przychodzi serwis IGN.

Otrzymujemy rozszerzone spojrzenie na odświeżone Age of Empires: Definitive Edition, czyli 14 minut akcji, w której kontrolowani przez gracza niebiescy walczą z czerwonymi.

Tak będzie/było

Jak na demo z targów przystało, nie ma zbyt wielu ograniczeń - grający zaczyna z rozbudowaną bazą i niemal nieograniczonymi surowcami, by móc ciągle dobudowywać kolejne jednostki.

Osoba prowadząca nie ma więc większych problemów z pokonaniem wrogów, lecz chyba nie o to chodzi - prezentacja służy bardziej do oceny odświeżonych elementów, w tym oprawy audiowizualnej.

Gra zaoferuje nie tylko lepszej jakości oprawę graficzną, ale też zremasterowaną ścieżkę dźwiękową oraz odświeżoną rozgrywkę. Twórcy chcą wyeliminować wszelkie mechanizmy, które wydają się archaiczne z punktu widzenia współczesnego gracza.

Otrzymamy więc większą swobodę poruszania się jednostek, kolejne poziomy przybliżania i oddalania widoku, lepsze znajdywanie ścieżek przez jednostki, współczesny interfejs czy tworzenia grup.

Age of Empires: Definitive Edition - odświeżona i ulepszona wersję kultowej strategii z 1997 roku - debiutuje 19 października tego roku, tylko na PC z Windows 10.

Warto przypomnieć, że podobne traktowanie - czyli wersji Definitive Edition - doczekają się również Age of Empires 2 i 3, a równolegle powstaje także Age of Empires 4.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze