Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Age of Empires: Definitive Edition - premiera 19 października

Jutro start testów beta.

Microsoft zaoferował szersze spojrzenie na Age of Empires: Definitive Edition - odświeżoną i ulepszoną wersję kultowej strategii z 1997 roku. Premiera 19 października tego roku, tylko na PC z Windows 10.

Już jutro, 22 sierpnia, startują testy beta - zapisy trwają na oficjalnej stronie.

Tak będzie/było

Gra zaoferuje nie tylko lepszej jakości oprawę graficzną, ale też zremasterowaną ścieżkę dźwiękową oraz odświeżoną rozgrywkę. Twórcy chcą wyeliminować wszelkie mechanizmy, które wydają się archaiczne z punktu widzenia współczesnego gracza.

Otrzymamy więc większą swobodę poruszania się jednostek, kolejne poziomy przybliżania i oddalania widoku, lepsze znajdywanie ścieżek przez jednostki, współczesny interfejs czy tworzenia grup.

Projekt zapowiedziano na tegorocznych targach E3. Pierwsze Age of Empires przygotowało Ensemble Studios, pozwalając graczom poprowadzić wybraną cywilizację przez szereg epok historycznych.

Remaster we współpracy z Microsoftem przygotowuje studio Forgotten Empires, które w przeszłości odpowiadało za fanowskie modyfikacje, a następnie za dalsze, oficjalne wsparcie dla Age of Empires 2.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze