Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prehistoryczne gady w zwiastunie Jurassic World Evolution

Z kamerą wśród dinozaurów.

Frontier Developments opublikowało zwiastun swojego kolejnego projektu - osadzonej w świecie kinowej serii „Park Jurajski” strategii Jurassic World Evolution.

Nagranie nie przedstawia fragmentów z bezpośredniej rozgrywki. Materiał składa się jednak z ujęć, które - jeśli wierzyć twórcom produkcji - wygenerowano na silniku gry.

Piękne uzębienie

W trailerze zaprezentowanym na targach Frontier Expo 17 pokazano szereg zróżnicowanych gatunków dinozaurów. Nie zabrakło również ładnych krajobrazów.

W produkcji otrzymamy możliwość skonstruowania własnego parku rozrywki z prehistorycznymi gadami w rolach głównych. Twórcy przygotowują pięć wysp - w tym Nublar - a każda zaoferuje odmienne wyzwania.

Działalność zbudowanej placówki oprze się na trzech podstawowych filarach - rozrywce, bezpieczeństwu oraz nauce. Podczas zabawy zatrudnimy powiązanych z poszczególnymi dziedzinami ekspertów.

W toku rozgrywki stworzymy zróżnicowane dinozaury. Zdecydujemy przy tym, czy dana istota ma być wzbudzającą strach atrakcją, która przyciągnie zwiedzających, czy też posłuży celom badawczym.

Do wyhodowania gada niezbędne będą sekwencje DNA, które zbierzemy z pomocą wysłanych ekspedycji. Pojawi się przy tym opcja zmodyfikowania zgromadzonego genomu.

Nie obejdzie się też bez konieczności zabezpieczenia parku - podobnie jak w filmach, może dojść do sytuacji, w której „okazy” wymkną się spod kontroli, czyniąc ogromne spustoszenie. Autorzy planują zaimplementować także dodatkowe zagrożenia, w tym burze tropikalne.

Jurassic World Evolution ukaże się latem przyszłego roku, choć dokładnej daty premiery nie podano. Okres debiutu jest nieprzypadkowy - w czerwcu 2018 roku na ekrany kin wchodzi film „Jurassic World: Fallen Kingdom”.

Gra zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze