Skip to main content

Prace nad grą akcji Devil's Third na Nintedo Wii U postępują bez przeszkód

Ambitne plany na tryb sieciowy.

O grze akcji Devil's Third słyszeliśmy ostatnio na tegorocznych targach E3, gdzie ogłoszono, że japońska produkcja ukaże się tylko na Nintendo Wii U. Przedstawiciel Valhalla Game Studios postanowił przerwać ciszę, publikując nowe szczegóły na temat postępów.

Uścisk!

Producent Tomonobu Itagaki poinformował w serwisie Facebook, że prace postępują „gładko”, a ostatnio deweloper przygotował film końcowy.

„Devil's Third posiada mechanizmy w wyrafinowany sposób łączące gry akcji i strzelanki” - napisał twórca, jako inspirację podając Call of Duty, Battlefielda, Gears of War i Halo, ale z dodatkowymi nowościami, których niestety nie ujawniono.

„Produkcja burzy standardy gry sieciowej, ustalone na poprzedniej generacji konsol” - dodaje ambitnie Itagaki.

Gra łącząca walkę wręcz ze strzelaniem zadebiutuje w przyszłym roku, a producent zapewnia, że Devil's Third zapewni rozrywkę zarówno dla początkujących graczy, jak i dla tych bardziej zaawansowanych.

Tytuł Valhalla Game Studios powstawał pierwotnie pod egidą THQ, lecz po bankructwie tej firmy producent odzyskał prawa, a słuch po grze zaginął. Tytuł miał bazować na silniku Darksiders 2. Planowano premierę także na PS3 i X360, ale licencję przejęło Nintendo.

Sam Itagaki doświadczenia zbierał głównie w studiu Tecmo, gdzie odpowiadał między innymi za serie Dead or Alive i Ninja Gaiden.

Zobacz na YouTube

Zobacz także