Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Poznajcie Kapitana Pikachu. To bohater nowego anime Pokemon

Ash przeszedł na emeryturę.

Po ponad 25 latach starań, Ash Ketchum został najlepszym trener Pokemon i przeszedł na zasłużoną emeryturę. Czas więc na nowych bohaterów i wygląda na to, że słynna licencja po prostu nie może obejść się bez żółtego stworka.

Twórcy popularnego anime ogłosili, że bohaterami nowej serii będą srebrnowłosy Friede z goglami na czole, a także - dużo bardziej charyzmatyczny - Kapitan Pikachu, w charakterystycznej czapce na głowie. Projekt nie tryska może kreatywnością, lecz jest zwiastunem nowego cyklu odcinków.

Bohaterów będzie zapewne więcej, ponieważ wcześniejszy teaser pokazywał dziewczynkę i chłopca, a także startery z gier Scarlet i Violet, a więc pokemony Sprigatito, Fuecoco oraz Quaxly. Teraz potwierdzono, że ta pierwsza postać to Liko z regionu Paldea, a chłopak - Roy z Kanto.

Nowa seria anime zadebiutuje jeszcze w tym roku. Wcześniej doczekamy się wyciskającego łzy z wiernych fanów, 11-odcinkowego podsumowania przygód Asha i Pikachu. Cykl jest już emitowany w Japonii. Stąd wiemy, że powracają między innymi Brock i Misty, a także słynne stworki pokazane na przestrzeni ostatnich 25 lat.

„Podczas gdy świat Pokemon stale rozszerza się i ewoluuje, fani będą mogli wybrać się na nowe, pełne akcji i przyjaźni przygody, obserwując wydarzenia oczami unikatowych postaci, takich jak Friede i Kapitan Pikachu” - zapewnia Taito Okiura, odpowiedzialny za marketing w The Pokémon Company.

„Pikachu jest nieodłącznie kojarzony z serią od 27 lat i nadal będzie odgrywał znaczącą rolę w animowanej serii, pozostając ikoną marki” - dodał.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze