Skip to main content

Poznajcie Kapitana Pikachu. To bohater nowego anime Pokemon

Ash przeszedł na emeryturę.

Po ponad 25 latach starań, Ash Ketchum został najlepszym trener Pokemon i przeszedł na zasłużoną emeryturę. Czas więc na nowych bohaterów i wygląda na to, że słynna licencja po prostu nie może obejść się bez żółtego stworka.

Twórcy popularnego anime ogłosili, że bohaterami nowej serii będą srebrnowłosy Friede z goglami na czole, a także - dużo bardziej charyzmatyczny - Kapitan Pikachu, w charakterystycznej czapce na głowie. Projekt nie tryska może kreatywnością, lecz jest zwiastunem nowego cyklu odcinków.

Bohaterów będzie zapewne więcej, ponieważ wcześniejszy teaser pokazywał dziewczynkę i chłopca, a także startery z gier Scarlet i Violet, a więc pokemony Sprigatito, Fuecoco oraz Quaxly. Teraz potwierdzono, że ta pierwsza postać to Liko z regionu Paldea, a chłopak - Roy z Kanto.

Nowa seria anime zadebiutuje jeszcze w tym roku. Wcześniej doczekamy się wyciskającego łzy z wiernych fanów, 11-odcinkowego podsumowania przygód Asha i Pikachu. Cykl jest już emitowany w Japonii. Stąd wiemy, że powracają między innymi Brock i Misty, a także słynne stworki pokazane na przestrzeni ostatnich 25 lat.

„Podczas gdy świat Pokemon stale rozszerza się i ewoluuje, fani będą mogli wybrać się na nowe, pełne akcji i przyjaźni przygody, obserwując wydarzenia oczami unikatowych postaci, takich jak Friede i Kapitan Pikachu” - zapewnia Taito Okiura, odpowiedzialny za marketing w The Pokémon Company.

„Pikachu jest nieodłącznie kojarzony z serią od 27 lat i nadal będzie odgrywał znaczącą rolę w animowanej serii, pozostając ikoną marki” - dodał.

Zobacz także