Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pożar Notre Dame w VR. Ubisoft pracuje nad grą o paryskich strażakach

Premiera niedługo.

Ubisoft pracuje nad grą VR, w której wcielimy się w członka brygady straży pożarnej, walczącej z pożarem katedry Notre Dame z kwietnia 2019 roku - informuje Variety.

Doświadczenie powstaje we współpracy z twórcami filmu „Notre Dame on Fire”, podejmującego ten sam temat. Doświadczenie nie będzie zbyt długie, bo zajmie jedynie godzinę. Prawdziwy pożar trwał ok. 15 godzin.

- Jak w każdej gra o ucieczce, najważniejsze są zagadki i kooperacja z członkami drużyny - wyjaśnia w rozmowie z Variety Deborah Papiernik, starsza wiceprezes działu Ubisoftu, zajmującego się współpracami biznesowymi. - Celem jest dostanie się do katedry, znalezienie zabytków i uratowanie Notre Dame, zanim skończy się czas.

Zobacz na YouTube

Zarówno gra VR, jak i film, zadebiutują w marcu 2022 roku. Nie wiadomo jeszcze, jaki sprzęt będzie wspierać dzieło francuskiej firmy.

Ubisoft już wcześniej oddał hołd paryskiej katedrze, przenosząc i ulepszając model budynku powstały w ramach Assassin's Creed Unity do osobnej produkcji o nazwie Notre-Dame de Paris: Journey Back in Time. Tytuł jest dostępny za darmo na Steamie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze