Skip to main content

Powstała darmowa gra o holowaniu rosyjskich czołgów przez ukraińskie traktory

Można wesprzeć finansowo Ukrainę.

Rozpętana przez Rosję wojna w Ukrainie to ogromna tragedia, ale nie brakuje momentów, które stały się dającymi nadzieję symbolami. Do takich należy holowanie przez ukraińskie traktory rosyjskich czołgów, co doczekało się własnej gry.

Ukrainian fArmy to darmowa produkcja, która dostępna jest na PC z systemami operacyjnymi Windows, Linux i MacOS. Tytuł można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem platformy itch.io.

W pozycji wcielamy się w ukraińskiego rolnika, który z pomocą traktora musi odnajdywać, przejmować i holować rosyjskie czołgi oraz inne pojazdy militarne (oznaczone białym Z) w wyznaczonym czasie. Największą przeszkodą są regularne naloty bombowe, które trzeba oczywiście omijać.

Za projekt odpowiada grupa deweloperów z Ukrainy - podkreślają, że postanowili wspomóc swoją zaatakowaną ojczyznę tym, co umieją robić najlepiej, czyli przygotowywaniem gier. Twórcy dodają, że zamierzają rozwijać tytuł o dodatkowe traktory i mapy.

Ukrainian fArmy dostępne jest za darmo, ale autorzy proszą o wspieranie Ukraińców datkami. Chętni mogą wpłacać pieniądze w formie kryptowaluty lub standardowej gotówki - wszystkie środki zostaną przekazane ukraińskim organizacjom charytatywnym i pozarządowym.

Co ciekawe, na niecodzienną grę o holowaniu rosyjskich czołgów zwróciło uwagę Ministerstwo Obrony Ukrainy - resort jakiś czas temu promował projekt na Twitterze.

Read this next