Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje „Tron: Ares”. Fani rozczarowani angażem Jareda Leto

Zdjęcia ruszą w sierpniu.

Disney ponownie wskrzesza serię filmów Tron. Zdjęcia do produkcji pod tytułem „Tron: Ares” powinny rozpocząć się jeszcze w sierpniu, jeśli wszystko pójdzie po myśli producentów.

A zakończyć trzeba najpierw negocjacje z reżyserem - Joachimem Rønningiem - oraz główną gwiazdą, czyli Jaredem Leto. Zwłaszcza angaż tego ostatniego wywołuje sporo kontrowersji i zalew memów - fani nie są zbytnio zadowoleni z wyboru aktora, obawiając się chyba powtórki z „Morbiusa”.

Jak informuje serwis Deadline, rozmowy jeszcze trwają, ale ewentualne zatrudnienie norweskiego reżysera byłby czwartą taką kooperacją Disneya. Filmowiec odpowiadał w przeszłości za „Piratów z Karaibów: Zemstę Salazara”, „Maleficent: Mistress of Evil” oraz za nadchodzące „Young Woman and the Sea” z Daisy Ridley.

Jeśli mowa o futurystycznej serii Tron, ta debiutowała w 1982 roku. Programista i twórca gier - w tej roli Jeff Bridges - trafiał do wnętrza komputera, starając się wydostać. Co interesujące, inspiracją reżysera Stevena Lisbergera była podobna gra... Pong.

W 2010 roku ukazał się sequel, „Tron: Dziedzictwo”. Sam Flynn (w tej roli nieco zapomniany Garrett Hedlund) - syn głównego bohatera „jedynki” - na wieść o śmierci ojca trafia do opuszczonego salonu gier i także zostaje „wessany” do wirtualnego świata.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze