Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje sequel pierwszego Dark Souls - ale od fanów

Projekt Nightfall.
  • Akcję osadzono po wydarzeniach z podstawowej gry
  • W planach nowa mapa i wyposażenie

Grupa fanów zapowiedziała Nightfall - modyfikację do pierwszej części serii Dark Souls, nazywaną „bezpośrednim sequelem” gry. Premierę projektu zaplanowano na połowę 2021 roku.

Jak pisze serwis PC GamesN, akcję osadzono tuż po wydarzeniach z podstawowej wersji tytułu. Twórcy obiecują nowego bohatera i historię, która rozszerzy świat przedstawiony wykreowany przez deweloperów ze studia From Software.

W planach jest mocno zmodyfikowany system walki, przypominający rozwiązania zastosowane w trzeciej odsłonie cyklu, a także niedostępne w bazowej grze zestawy uzbrojenia i pancerzy. Do tego kolejne potyczki z bossami.

Autorzy przygotowują również mapę, która jest „odbiciem” świata z oryginału i wykorzystuje elementy z pierwotnych plansz. Twórcy nie wykluczają, że pojawią się też nowe, w pełni udźwiękowione postacie niezależne.

Zespołem fanów kieruje Grimrukh - projektant i naukowiec, który odpowiada za powstanie takich modów do Dark Souls, jak Daughters of Ash i Roguelike Souls. W ekipie są także Meowmaritus i AinTunez.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze