Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje konsola do gier... dla psów

Zabawa w słusznej sprawie.

Brytyjski start-up Joipaw zapowiedział swój debiutancki produkt, czyli konsolę do gier dla psów. Twórcy zapewniają, że interaktywna zabawa korzystnie wpływa na zdrowie czworonogów, między innymi opóźniając objawy psiej demencji.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie przedsięwzięcia, urządzenie początkowo powstało jako hobbystyczny projekt, mający na celu zapewnienie rozrywki psu założycieli, gdy ci przez długi czas pozostawali poza domem. Po konsultacji z naukowymi ekspertami, partnerzy postanowili wyprodukować konsumencką wersję wynalazku.

Samo urządzenie składa się z dużego dotykowego tableta, zintegrowanego z podstawą, w którą z kolei wbudowano dozownik psich smakołyków. Zwierzę bawi się dotykając nosem tableta, na którym zainstalowano proste gry, takie jak dotykanie wyskakujących kretów, czy wskazywanie połowy ekranu, na której znajduje się więcej obiektów. Za pomyślne wykonanie wyzwań, pupil nagradzany jest poczęstunkiem.

Wygląd konsoli Joipaw

Jak dowiedziała się od twórców redakcja serwisu Axios, za podstawę inicjatywy posłużyło badanie z 2017 roku udowadniające, że wykonywanie przez psy prostych łamigłówek korzystnie wpływa między innymi na zapobieganie utraty pamięci w zaawansowanym wieku. Autorzy wspominają, że największym wyzwaniem było zaprojektowanie gier w taki sposób, by od pierwszego kontaktu były zachęcające i zrozumiałe dla psów.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Joipaw trafi do sprzedaży. Firma obecnie opracowuje cennik urządzenia oraz subskrypcji na dodatkowe tryby zabawy. W planach są także kolejne mini gry, między innymi zakładające wspólną zabawę czworonoga i jego właściciela. Twórcy jednak widzą w przedsięwzięciu duży potencjał i „mogą sobie wyobrazić psie e-sporty w przyszłości”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze