Skip to main content

Powstaje gra Blade. Licencję dostali... twórcy Dishonored

Może być ciekawie.

A gdyby tak zaoferować mechanikę rozgrywki i stylową oprawę graficzną rodem z Dishonored, ale w głównej roli obsadzić Blade’a, polującego na wampiry? Brzmi ciekawie.

Taki plan może się ziścić, ponieważ na imprezie The Game Awards poinformowano, że zasłużone studio dostało słynną licencję od Marvela. Od razu należy zauważyć, że otrzymaliśmy tylko krótki trailer bez konkretów, więc ostateczny kształt gry może znacząco dobiegać od Dishonored. Ale pomarzyć zawsze można.

Można też przypomnieć, że firma odpowiadała ostatnio za całkiem inną grę o polowaniach na wampiry - Redfall. O tym tytule pragniemy jednak jak najszybciej zapomnieć.

Obecny na imprezie reżyser ze studia Arkane Lyon - Dinga Bakaba - wspomniał jedynie, że otrzymamy „wciągającą przygodę w perspektywie trzeciej osoby”, dla „dojrzałego odbiorcy”. Francuski oddział odpowiadał ostatnio za udane, choć raczej niedocenione Deathloop.

Z opisu trailera wynika, że akcję umieszczono w Paryżu, a wiadomość prasowa ostrzega, że prace „dopiero rozpoczęto”, więc na efekty końcowe przyjdzie zapewne poczekać jeszcze wiele lat.

„Jako dzieciak o mieszanym pochodzeniu czułem szczególną więź z Blade'em, który sam jest bohaterem o podwójnych korzeniach” - komentuje Bakaba. „Możliwość wcielenia się w tę postać to moje marzenie i wyzwanie, którego zespół podjął z pasją. Jesteśmy przeszczęśliwi, pozwalając graczom wcielić się w Blade'a, podczas gdy ten staje się wybawcą mojego rodzinnego Paryża, kołek po kołku”.

Read this next