Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje aktorska wersja bajki „Jak wytresować smoka”

Od twórcy oryginalnej trylogii.

Wytwórnia Universal Pictures pracuje nad filmową adaptacją bajki „Jak wytresować smoka”. Projekt znajduje się aktualnie w fazie preprodukcji, a do kin trafi prawdopodobnie w 2025 roku.

Jak podaje serwis Holywood Reporter, reżyserem widowiska został Dean DeBlois, a więc twórca oryginalnej trylogii „Jak wytresować smoka”. Artysta pełni także rolę scenarzysty i producenta.

Szczegóły fabuły pozostają na ten moment nieznane, wiemy jednak, że znów przeniesiemy się do świata opartego na serii książek Cressidy Cowell, opowiadających o wyjątkowej przyjaźni młodego chłopaka Czkawki i smoka Szczerbatka.

Tajemnicą pozostaje także obsada oraz termin startu etapu produkcji. Poznaliśmy za to potencjalną datę premiery. Wedle doniesień Holywood Reporter, film trafi do kin 14 marca 2025 roku.

„Jak wytresować smoka” zadebiutowało w 2010 roku i do dziś cieszy się ogromną popularnością. Historia niezdarnego nastolatka łączącego siły z potężnym smokiem zebrała masę pozytywnych recenzji, nic więc dziwnego, że szybko doczekała się oficjalnej kontynuacji.

Wbrew popularnemu trendowi, kolejne odsłony trylogii utrzymały poziom pierwszej części. „Jak wytresować smoka 3” trafiło do kin w 2019 roku i zostało uznane za udane zamknięcie opowieści. Pozostaje mieć nadzieje, że debiut DeBlois w świecie filmów aktorskich okaże się równie wielkim sukcesem.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze