Skip to main content

Portal 1 - komora testowa 04, 05, 06, 07

Opis przejścia.

Poniżej znajdziesz instrukcje przejścia komór testowych 04, 05, 06 i 07 w Portal 1.


Na tej stronie:


Komora testowa 04

Po prawej stronie znajdziesz pomarańczowy portal, a przed sobą urządzenie zrzucające kostki. Jedna z nich znajdzie się na dole. Musisz użyć urządzenia portalowego, aby kostka wpadła przez pomarańczowy portal. Gdy Ci się to uda, połóż ją na przycisku i opuść poziom, wychodząc przez drzwi do windy.


Komora testowa 05

Wejdź do pomieszczenia z dwoma przyciskami, po prawej od wejścia znajduje się platforma z jedną kostką (1), a na platformie po lewej – pomarańczowy portal (2).

Po lewej stronie platformy znajduje się dół wraz z kolejną kostką (3). Otwórz pod nią portal, aby się do niej dostać, chwyć ją i przejdź przez niego.

Następnie połóż obie kostki na czerwonych przyciskach. Wejdź do pomieszczenia przez drzwi. Po dialogu otwórz portal i wejdź do niego, aby znaleźć się nad nim.

Wejdź do windy, aby opuścić poziom.


Komora testowa 06

W następnym poziomie znajduje się pomieszczenie z kulą energetyczną oraz ścianami z brązowych kafli. Od zwykłych ścian odróżnia je także fakt, że nie da się na nich tworzyć portali.

Otwórz portal nad gniazdem (1), aby kula energetyczna mogła się do niego dostać.

Wejdź na platformę i do windy, aby opuścić poziom.


Komora testowa 07

W następnym pomieszczeniu znajduje się ruchoma platforma oraz kula odbijająca się od ścian. Stwórz portal w miejscu odbicia kuli (1). Dzięki temu dostanie się ona do gniazda, a platforma zacznie się przesuwać.

Stwórz portal nad platformą (2) i przejdź przez niego, aby się do niej dostać. Poczekaj, aż platforma wystarczająco się przesunie i wejdź do windy.

Następnie: Portal 1 - komora testowa 08, 09, 10

Spis treści: Portal 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Portal 1 - komora testowa 00, 01, 02, 03

Zobacz także