Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ponad 11 mln sprzedanych kopii Call of Duty: Black Ops II

Wyniki pierwszego tygodnia gorsze od Modern Warfare 3.

Według serwisu VGCharts, Call of Duty: Black Ops II sprzedało się w pierwszym tygodniu w nakładzie przekraczającym 11 milionów egzemplarzy.

Dominującą platformą był Xbox 360 z 55% udziałem w sprzedaży. Na drugim miejscu PlayStation 3 z 41%. Pozostałe 4% należą do PC. Po wersję na komputery osobiste sięgnęło ponad 400 tys. graczy. Warto zauważyć, że dane dotyczą jedynie fizycznych kopii gry, a nie tych rozprowadzanych drogą cyfrową, np. w serwisie Steam.

Wynik osiągnięty przez najnowszą odsłonę serii Call of Duty jest gorszy o prawie 3 mln od zeszłorocznegu rezultatu Modern Warfare 3. Udało się natomiast pobić sprzedaż pierwszej części Black Ops. Zainteresowanie graczy przełożyło się na zyski - kilka dni temu pisaliśmy o zarobkach na poziomie 500 mln dolarów, osiągniętych już w 24 godziny po wydaniu gry.

VGChart opublikował także dane sprzedaży Call of Duty: Black Ops: Declassifed na PlayStation Vita, które miało trafić w ręce prawie 120 tys. graczy.

W chwili pisania wiadomości w trybie wieloosobowym gracze spędzili już prawie 100 mln godzin

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze