Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie Thea 2: The Shattering szuka wsparcia na Kickstarterze

Potrzeba 40 tys. funtów.

Zapowiedziana na początku tego roku strategia Thea 2: The Shattering od polskiego zespołu MuHa Games szuka wsparcia na Kickstarterze - potrzeba 40 tys. funtów.

Wydaje się, że realizacja celu nie powinna być większym problemem. Na 24 dni do zakończenia kampanii pozyskano już niemal 24 tys. funtów od około 700 wpłacających.

Wśród nowości jest też cykl dnia i nocy

Niezależne MuHa Games preferuje funty, ponieważ trójka z pięciu pracowników studia zamieszkuje obecnie Wielką Brytanię, a tylko dwójka - Polskę.

Thea 2: The Shattering to bezpośrednia kontynuacją najpopularniejszego projektu firmy, czyli Thea: The Awakening z 2015 roku.

Ponownie mamy do czynienia z turową strategią w świecie fantasy, czerpiącą inspiracje ze słowiańskiego folkloru. W planach jest zabawa dla pojedynczego gracza, ale także próba przetrwania niegościnnych warunków w kooperacji.

Eksplorowane mapy generowane będą proceduralnie, podzielone na heksagonalne pola. Do rozwiązywania potyczek i wyzwań stosowana będzie nowa i rozbudowana gra karciana.

Raz jeszcze wcielimy się w słowiańskie bóstwo, kontrolujące wybranych bohaterów. Poprowadzimy samotnego podróżnika lub założymy własne wioski i osiedla, starając się stworzyć własne królestwo.

Podczas wędrówki spotkamy liczne frakcje, wybierając dyplomację - lub wojnę. Powalczymy nie tylko z ludźmi, ale również z potworami.

Istotne będzie także gromadzenie surowców i korzystanie z rozbudowanego systemu rzemiosła, do tworzenia nowych przedmiotów na bazie wyuczonych receptur.

Premierę w programie Early Access na Steamie zaplanowano na lato przyszłego roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze