Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie premiery Netflixa w 2023 roku. Lista nadchodzących filmów i seriali

Jest nawet produkcja z superbohaterem.

Netflix chce wzmocnić swoją pozycję na polskim rynku, dlatego coraz bardziej inwestuje w adaptacje znanych narodowych powieści, ale nie tylko. W tym roku na platformie pojawi się dwanaście nowych rodzimych produkcji.

Serwis zapowiada, że w nadchodzących filmach i serialach zobaczymy „rodzinne emocje, sensacyjne intrygi i sekrety, nastoletnie dylematy, kobiecą odwagę czy trudne procesy poszukiwania własnej tożsamości”. Do współpracy zaproszono wyłącznie polskich reżyserów.

Na szczególną uwagę zasługuje miniserial „Informacja zwrotna”, który jest adaptacją książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. W jednej z głównych ról zagra Arkadiusz Jakubik. Ponadto ciekawie zapowiadają się filmy akcji „Dzień Matki” czy „Operacja Soulcatcher” oraz widowisko superbohaterskie „Fenomen”. Obraz podąża za losami nastoletniej Ali, potrafiącej władać grawitacją. Żyjąca na prowincji dziewczyna nagle staje się celem wojska i jest zmuszona do ucieczki z domu.

Lista nadchodzących filmów na platformie Netflix w 2023 roku:

 • „Znachor” - reżyser Michał Gazda
 • „Fanfik” - reżyserka Marta Karwowska
 • „Pan Samochodzik i Templariusze” - reżyser Antoni Nykowski
 • „Dzień Matki” - reżyser Mateusz Rakowicz
 • „Freestyle” - reżyser Maciej Bochniak
 • „Fenomen” - reżyser Maciej Barczewski
 • „Gorzko, gorzko” - reżyser Tomasz Konecki
 • „Miłość do kwadratu bez granic” - reżyser Filip Zylber
 • „Operacja Soulcatcher” - reżyser Daniel Markowicz

Lista nadchodzących seriali na platformie Netflix w 2023 roku:

 • „Informacja zwrotna” - reżyser Leszek Dawid
 • „Infamia” - reżyseria Anna Maliszewska i Kuba Czekaj
 • „Absolutni debiutanci” - reżyseria Kamila Tarabura, Katarzyna Warzecha
Zapowiedzi polskich nowości Netflixa

Przypomnijmy, że na początku lutego zapowiedziano między innymi nową wersję „Znachora”. Nie będzie to jednak remake kultowego filmu Jerzego Hoffmana z 1982 roku, ale całkiem nowa adaptacja książki Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Film przedstawia historię profesora Rafała Wilczura, będącego wybitnym chirurgiem. Bohater w pewnym momencie życia traci rodzinę i pamięć. Dalsze koleje losu prowadzą go do zamieszkania w małej miejscowości pod nową tożsamością. Wiele lat później, zapomniany i ubogi, spotyka swoją córkę.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze